Dota 2

Poznáme víťaza treťej sezóny Starseries

Séria Starseries je všetkým dobre známa spolupráca spoločností Starladder a I-league. Tento už tretí ročník lanky sa konal v Číne, konkrétne v Shanghajskom medzinárodnom gymnastickom centre v dátume 23 až 26. február. Dohromady sa hralo za slušných $ 300 000.

Na turnaj boli pozvané dva tímy : European Union OG a China Wings, ostatných 6 tímov sa muselo kvalifikovať. Dva tímy z európskeho regiónu, dva z Číny, jeden z Ameriky a jeden z Juhovýchodnej Ázie. Konkrétne :

China VGJ
China iG.Vit
European Union Secret
European Union Liquid
Philippines TNC
United States DC

Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, ktoré sa hrali už zabehnutým spôsobom ako mini pavúky. V skupine A jednoznačne dominovali OG, ktorí si najprv poradili hladko 2:0 s TNC a následne 2:0 s tímom Secret. Na druhom mieste nakoniec prekvapivo skončili TNC, po tom čo zmietli iG.Vit 2:0 a prekonali aj Secret 2:1.

Skupina B bola od prvého pohľadu tažšia, nakoľko v nej boli víťazi TI, tím Wings. Nechýbali ani DC, ktorí boli prekvapením TI turnaja, tím Liquid nabitý hviezdami ako MATUMBAMAN, Kuroky a Miracle a v neposlednej rade VGJ s činskou “rage” legendou rOtk. Ukázalo sa však, že tím DC prišiel v slabej forme a prehral oba zápasy, naopak VGJ potrápili Liquid, ktorým sa ale nakoniec podarilo vyhrať skupinu. Z druhého miesta postupoval prekvapivo rOtk so svojím tímom, po presvedčivom zničení Wings 2:0.

V semifinále hlavného turnaja sa proti sebe stretli European Union Liquid a Philippines TNC, kde Filipíncom nebola daná šanca a v turnaji skončili po prehre 2:0. Druhý zápas China VGJ proti European Union OG skončil prekvapivo v prospech Vici Gaming 2:1, ktorí prekvapili OG hlavne bravúrne zahraným Centaurom v podaní hviezdy rOtk.

predstavenie tímu Liquid v podaní MATUMBANANA

Vo finále sa teda stretli 9k legendy z Liquidu a nový čínsky tím VGJ. Prvá hra bola od začiatku v rukách Vici Gaming, ktorím sa podarilo prefarmiť Lifestealera a v kombinácii s Centaurom a Sniperom nepomohol Liquidu ani Destroyer od Miracla. V druhej hre vsadili Liquid na teamfight stratégiu s pickmi Enigma, Warlock a Invoker. VG nenašli odpoveď na tento pick a pomerne rýchlo hru prehrali, čím sa séria vyrovnala na 1:1.
Hneď po napickovaní tretej hry bolo jasné, čo budú chcieť tímy robiť. Vici s Magnusom, Juggernautom a Legionkou (mid, nie les!) chceli gangovať, fightiť a ukončiť hru čo najskôr. Naopak Liquid sa rozhodli proti tejto stratégii bojovať čistým splitpushom s Morphlingom, Beastmasterom, Io a Ember Spiritom. Na začiatku hry to Vici gaming rozbehli vo veľkom štýle a už to vypadalo, že hru dokážu jednoducho vyhrať, ale potom Liquid rozbehli svoj splitpush kolotoč, podarilo sa im zobrať jednu stranu a následne Roshana a tu začala frustrácia VG. MATUMBAMAN spolu s Miraclom a Mind_Controlom farmili celú mapu a VG ich naháňali po celej mape a nevedeli čo robiť a takto aj hru prehrali. Vo štvrtej hre Liquid ukázali svoju dominanciu, keď si dovolili picknúť Maginu na mid pre Miracla a prevalcovať VG. European Union Liquid sa tak stali šampiónmi Starseries 3 a odniesli si $135 000.

 

Obrázok : Starladder

Hejt

To Top